Podokręg Zabrze

Mamy w sobie Iskierkę, a ponadto Gramy, Kibicujemy, no i Pomagamy

27/11/2019 12:17 Piotr Skorupa

Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy współpracę z Projektem Jacka Szurgota „Gram, Kibicuję, Pomagam”. Inauguracja wspólnych działań polegała na uczestnictwie drużyny „Przyjaciół Podokręgu Zabrze” w jednej z imprez charytatywnych organizowanych w Knurowie.
Uczestnictwo w tym Projekcie, który dosłownie kilkanaście godzin temu przekształcił się w Fundację, stał się inspiracją do naszych dalszych działań zmierzających do aktywnego pomagania poprzez sport, a piłkę nożną w szczególności.

Z ramienia Prezydium Podokręgu Zabrze tematem zajął się wiceprezes Tomasz Kulczycki: 


- Jestem po spotkaniu z przedstawicielami „Gram, Kibicuję, Pomagam” oraz Fundacji „Iskierka”. W gościnnych progach restauracji Majer w Gliwicach podpisaliśmy list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Podokręgiem Zabrze a Fundacją „Iskierka”. Stało się to możliwe po naszych wcześniejszych doświadczeniach z Projektem „Gram, Kibicuję, Pomagam”, a pierwszym wspólnym działaniem będzie charytatywny charakter licytacji atrakcyjnych gadżetów piłkarskich w czasie finałowego turnieju NGK HLPZ, który odbędzie się 1 marca w gliwickiej Arenie.

Dodajmy, że Fundacja „Iskierka” od 2006 roku działa na rzecz wsparcia dzieci z chorobą nowotworową oraz ich rodzin, głównie z czterech ośrodków onkologii dziecięcej w Chorzowie, w Katowicach, w Rzeszowie i w Zabrzu. Obecnie pod swoją opieką ma ponad 700 podopiecznych w trakcie i po leczeniu onkologicznym, czyli w okresie, gdy najbardziej potrzebują różnorodnych form rehabilitacji. 

„Iskierka” swoje działania prowadzi nieszablonowo, konstruktywnie i z dużą otwartością na współpracę z różnymi środowiskami.
- Pomagamy uwierzyć, że warto walczyć. Jesteśmy blisko dzieci, znamy ich imiona, historie i marzenia oraz towarzyszymy im w różnych etapach życia. Wspieramy ich w realizacji pasji, bo chore dzieci, podobnie jak zdrowe, mają pełne prawo do uroków dzieciństwa i szaleństw, jakie się z tym wiążą. Z „Iskierką” żeglują, wspinają się po górach, a także tworzą orkiestrę i koncertują.
Remontujemy i wyposażamy oddziały w sprzęt medyczny oraz lekarstwa, by zwiększyć komfort pobytu i zapewnić lepsze warunki leczenia. Stwarzamy także przyjazną przestrzeń w szpitalach, organizując warsztaty arteterapeutyczne i zapewniając wsparcie psychologa. Wzmacniamy również personel medyczny organizując specjalnie dopasowane do ich potrzeb takie formy wsparcia, jak sesje coachingowe, szkolenia, czy współorganizując konferencje medyczne - słyszymy od naszych nowych partnerów.