Podokręg Zabrze

Gratka nie tylko dla kibiców

16/05/2018 19:46 Piotr Skorupa

26 maja mocniej zabiją serca kibiców FC Liverpool i Realu Madryt - klubów, które spotkają się w finale Champions League. 13 lat temu serca mocniej biły m.in. śląskim kibicom. Powód? 

 


Występ w finale tych elitarnych rozgrywek wychowanka Concordii Knurów, później bramkarza Sokoła Tychy, Feyenoordu Rotterdam i wreszcie FC Liverpool. To w barwach The Reds Jerzy Dudek wspiął się na szczyt klubowych rozgrywek, wygrywając pamiętny finał z AC Milan po serii rzutów karnych. 

Dlaczego wracamy do tego meczu? Okazja jest niecodzienna, bowiem dzięki uprzejmości Jerzego Dudka wszyscy chętni będą mogli zobaczyć medal za wygranie Ligi Mistrzów. Nie tylko medal, ale również rękawice i piłkę z pamiętnego finału. Uzupełnieniem tego zestawu będzie koszulka FC Liverpool.

Ekspozycję tych cennych przedmiotów będzie można zobaczyć na Stadionie Śląskim w Chorzowie (19 maja w czasie nocnego zwiedzania Stadionu Śląskiego w godzinach 19.00-01.00) oraz w Knurowie (21 maja od godziny 10.00 do 13.00 w centrum handlowym Merkury i od godziny 16.00 na Orliku).