Podokręg Zabrze

Gala knurowskiej APN

2/12/2018 12:09 Piotr Skorupa

W czasie Gali Akademii Piłki Nożnej Knurów podsumowano kończący się rok 2018, a także zaprezentowano oficjalny hymn klubu. 

 


Akademia działa od 12 lat i zrzesza obecnie około 320 młodych piłkarzy. Jej założycielem jest Marcin Brosz, obecny trener ekstraklasowego Górnika Zabrze.

W Gali APN uczestniczył prezes naszego Podokręgu - Jarosław Bryś, który w swym piłkarskim CV ma wpisany Knurów. - Grałem w Concordii Knurów krótko, bo tylko przez jeden sezon, ale zawsze wracam do tego miasta z wielką przyjemnością. Mam tam wielu kolegów i przyjaciół. Moim serdecznym kolegą jest m.in. Marcin Brosz, z którym znamy się ponad ćwierć wieku i doskonale pamiętam, jak 13 lat temu zaczął planować otwarcie Akademii Piłki Nożnej. Dzisiaj wszyscy wiemy, że APN istnieje już 12 lat i ciągle się rozwija. Dlatego gratuluję zarówno Marcinowi, jak i osobom zaangażowanym w ten projekt, a także władzom samorządowym. I życzę, by ciągle mieli nowe pomysły na rozwój, a w przyszłości doczekali się wychowanka, który zagra w reprezentacji Polski, podpisze zagraniczny kontrakt, ale będzie pamiętał skąd się wywodzi i gdzie ta jego kariera się zaczęła.

Foto: Robert Fijołek