Dzieci i Młodzież

Nastał czas turniejów

6/12/2018 14:15 Piotr Skorupa

Po zakończeniu rundy jesiennej, najmłodsi adepci piłki nożnej spotykają się na przeróżnych turniejach. Niedawno w Zabrzu rywalizowano o Puchar Prezesa Śląskiego ZPN, a niebawem rozegrane zostaną turnieje mikołajkowe, świąteczne i noworoczne. 


We wspomnianym turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej - Henryka Kuli triumfował Górnik Zabrze SSA. I to w dwóch kategoriach wiekowych: U-11 i U-12. 

Ogółem w rozgrywkach przeprowadzonych w hali MOSiR w Zabrzu udział wzięło 18 drużyn (po 9 z każdej kategorii), w których wystąpiło 176 zawodników. Szczegółowe wyniki przedstawiamy w poniższym załączniku. 

Już w najbliższy weekend w tej samej zabrzańskiej hali rozegrany zostanie Turniej Mikołajkowy, którego głównym organizatorem jest Stal Zabrze. Rozgrywki te toczyć się będą w aż sześciu kategoriach wiekowych. Z kolei 9 grudnia do Sośnicowic zaprasza Korona Bargłówka, która organizuje turniej dla roczników 2006/2007 - KORONA CUP 2018.

Jednocześnie informujemy, że jest jeszcze okazja, by skorzystać z zaproszenia Akademii Piłkarskiej "Chemik" Kędzierzyn-Koźle, która zaprasza na II edycję Turnieju Młodych Mistrzów (informacja o tym turnieju w poniższym załączniku).