HLPZ

NGK Ceramics Polska z HLPZ

1/02/2019 10:24 Piotr Skorupa

Współpraca trwa nadal - tak w wielkim skrócie można określić finał rozmów pomiędzy Podokręgiem Zabrze a NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. dotyczących wspólnych działań w temacie Halowej Ligi Podokręgu Zabrze. 


- Podobnie jak w roku poprzednim również i w tym Zarząd NGK Ceramics Polska postanowił włączyć się w Halową Ligę Podokręgu Zabrze - mówi przedstawiciel sponsora, Piotr Dwulatek. - Uważamy, że tego typu rozgrywki są świetnym pomysłem na promowanie aktywności sportowej wśród dzieciaków. Pozwalają uczyć młodych adeptów sportu właściwej postawy zarówno na boisku jak i poza nim. Już sama ilość uczestników świadczy o tym jakie jest zainteresowanie tymi rozgrywkami i pokazuje, że w dobie smartfonów, czy tabletów jest spora ilość młodych osób funkcjonujących aktywnie. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią takiego projektu jakim jest HLPZ. 

- Halowa Liga Podokręgu Zabrze to nasz autorski projekt mający na celu zagospodarowanie czasu piłkarzom w każdym wieku pomiędzy jesienną a wiosenną rundą rozgrywek - przypomina Tomasz Kulczycki, wiceprezes Podokręgu Zabrze. - Ta propozycja rozgrywek spotkała się z pozytywnym odbiorem nie tylko w klubach. Halową Ligę Podokręgu Zabrze przyjęli do siebie włodarze kilku miast i gmin, a z każdą kolejną edycją poszerzało się grono firm, które w przeróżny sposób starają się uatrakcyjnić ten projekt. 

Gdy okazało się, że HLPZ z roku na rok się rozwija, zaczęliśmy czynić starania o pozyskanie sponsora tytularnego. I w ubiegłym roku te starania zakończyły się pełnym sukcesem - rozgrywki odbywały się pod nazwą NGK HLPZ. Można powiedzieć, że to była taka testowa współpraca zarówno dla nas, jak i dla NGK Ceramics Polska. Dzisiaj już wiemy, że obie strony były z niej zadowolone i dlatego działamy wspólnie również przy bieżącej edycji rozgrywek. W tym miejscu dziękuję Piotrowi Dwulatkowi, który z ramienia NGK Ceramics Polska zaangażował się w ten projekt i doprowadził go do szczęśliwego zakończenia.  

Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się na współpracę z nami i już dzisiaj zapraszam na finały NGK HLPZ 2019, które odbędą się 3 marca.

Więcej szczegółów na temat finałów przedstawimy niebawem.